DSC_0251 copy2

Joanna Jakutowicz
Prezes Zarządu

Absolwentka stosunków międzynarodowych oraz ochrony dóbr kultury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W przeszłości związana m.in. z Narodowym Instytutem Dziedzictwa oraz Polską Akademią Nauk. Jej zainteresowania naukowe dotyczą stosunków polsko-niemieckich, historii sztuki średniowiecza oraz badań proweniencyjnych. Publikowała m.in. w Ochronie Zabytków, Komunikatach Mazursko-Warmińskich i Zeitschrift für Geschichte und Altertumskunde Ermlands.

Sypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

DSC_0257 copy3

Maurycy Domino
Wiceprezes Zarządu

Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W przeszłości związany m.in.: z Państwową Służbą Ochrony Zabytków i Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Elblągu. Jego zainteresowania naukowe dotyczą szeroko rozumianej problematyki konseratorskiej, socjologii kultury, historii sztuki, w tym architektury średniowiecznej oraz XIX i XX wieku. Obecnie zajmuje się problematyką odbudowy miast historycznych. 

Autor i współautor licznych prac inwentaryzacyjnych zabytków nieruchomych, opracowań dotyczących historycznych obszarów zabudowy jak i działań popularyzujących dziedzictwo architektoniczne kraju.

Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CE094A85-D36C-49A0-A8EB-C750F087EE45 copy

Łukasz Wojciechowski
Przewodniczący Rady Fundacji

Absolwent stosunków międzynarodowych (magisterium z zakresu propagandy wizualnej) oraz historii sztuki (praca magisterska – reklama w okresie dwudziestolecia międzywojennego) Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Od ukończenia studiów mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie zajmuje się obsługą administracyjną i finansową sektora ubezpieczeniowego.

Zainteresowany szeroko pojętą kulturą i sztuką, w szczególności kultura popularną, fotografią oraz literaturą japońską.

Marek

Marek Augustyński
Członek Rady Fundacji

Absolwent ochrony środowiska Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania dotyczą kultury ekologicznej, styku poznawczego człowieka z naturą, kultury jako intelektualizacji  natury.  Animator, wykładowca, fotograf. Pełnił rolę dyrektora krakowskiej filii Akademii Fotografii, uczestniczył w organizacji festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, w porozumieniu z krakowskim oddziałem ZPAF współtworzył galerię fotografii „ZPAF i s-ska”. Współpracował z Galerią Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki”

Fundacja Art-Hist-Arch

Skontaktuj się z nami:

Fundacja Art-Hist-Arch 
ul. Heweliusza 11/811
80-890 Gdańsk

0048 607 164 559
fundacja@faha.pl

Social media